Otrzęsiny na poligonie szkolnym

Dla 71 słuchaczy Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu trwa od początku września okres unitarny. Pierwszy miesiąc nowoprzyjęci spędzają na poligonie szkolnym w Luboniu, gdzie zapoznają się ze sprzętem, przepisami BHP oraz z podstawowymi  pojęciami pożarniczymi. Jest to także czas na wzajemne poznanie i polepszenie wewnątrzszkolnej integracji. 25 września 2009 roku pierwszy etap okresu unitarnego zakończyły strażackie otrzęsiny.
Wszyscy słuchacze musieli zaprezentować swoją sprawność fizyczną, pokonując tor przeszkód, na końcu którego czekał św. Florian w osobie dowódcy kompanii mł. kpt. Daniela Muchy. Uderzenie w ramię prądownicą było symbolicznym pasowaniem na strażaka- słuchacza Szkoły. Otrzęsiny zakończyła gorąca strażacka grochówka.
MU