Otrzęsiny słuchaczy 31 turnusu

W czwartek 23 września 2021 roku na poligonie szkolnym w Luboniu odbyło się symboliczne zakończenie obozu dla słuchaczy turnusu 31. Elementem kończącym ten czterotygodniowy okres wstępny była ceremonia "Otrzęsin rocznika 2021-2023". Otrzęsiny to mieszanka sprawności fizycznej, umiejętności pożarniczych, humoru oraz wiedzy strażackiej zakończone symbolicznym pasowaniem na strażaka przez świętego Floriana, którym był mł. kpt. Janusz Zawadzki. Trzygodzinne zmagania uwieńczyła tradycyjna grochówka zjedzona przez wszystkich uczestników tego wydarzenia. Pomysłodawcą i głównym inicjatorem tej ceremonii jest st. bryg. Urszula Fietz-Strychalska, która wspólnie funkcjonariuszami Szkoły oraz grupą kadetów drugiego rocznika przygotowała wszystkie zadania do realizacji dla słuchaczy. Wszyscy uczestnicy zaliczyli przygotowane próby, które sądząc po minach sprawiły im wiele satysfakcji.

Opracowała: st. bryg. Urszula Fietz-Strychalska, SA PSP Poznań
Zdjęcia: st. str. kdt Łukasz Rutkowski, SA PSP Poznań