Podpisanie umowy na dostawę 4 szt. trenażerów do prowadzenia akcji ratowniczych podczas katastrofy kolejowej

W dniu 04 grudnia 2020 r. została podpisana umowa pomiędzy:
Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu reprezentowaną przez st. bryg. mgr inż. Macieja Zdęgę - Komendanta Szkoły,
a Arkom PS sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Henrykowie - Uroczu reprezentowaną przez Panią Magdalenę Sotomską - Prezesa Zarządu Komplementariusza.
Przedmiotem umowy jest dostawa 4 szt. trenażerów do prowadzenia akcji ratowniczych podczas katastrofy kolejowej dla:
- Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie,
- Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie,
- Szkoły Aspirantów Państwowej Szkoły Pożarnej w Krakowie,
- Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.
Wartość umowy wynosi 15.901.595,96 zł, termin dostawy do 30.12.2022 r., jednak nie wcześniej niż 01.03.2022 r.
Umowa jest realizowana w ramach Projektu pod nazwą: ,,Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym - etap I".