Podzielił się doświadczeniem

- 30 kwietnia 2019 roku w auli Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyło się spotkanie początkujące cykl wykładów z doświadczoną kadrą jednostek terenowych. Mają one na celu zaprezentowanie kadetom drugiego rocznika, którzy niebawem opuszczą mury naszej Szkoły i rozpoczną służbę w jednostkach organizacyjnych PSP, sylwetek doświadczonych funkcjonariuszy mogących być źródłem fachowej wiedzy popartej wieloletnią praktyką.

W dniu dzisiejszym wykład poprowadził st. bryg. Andrzej Ziegler, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie. Posiadając ponad trzydziestoletnie doświadczenie w służbie omówił temat Formułowanie rozkazów i kierowanie akcją ratowniczą.

W trakcie wykładu poruszone zostały zagadnienia związane ze skomplikowanym procesem kierowania akcją ratowniczą oraz formułowaniem poleceń poparte licznymi przykładami. Mając możliwość bazowania na wielu życiowych doświadczeniach Pan Brygadier dokonał analizy studium przypadku tłumacząc kadetom złożoność procesu dowodzenia oraz przekazując bezcenne rady.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu