Program Edukacyjny "Bezpieczne Życie"

W Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu przy współudziale Biura ds. Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej KG PSP odbyło się szkolenie dla trenerów programu edukacyjnego „Bezpieczne Życie”.

Celem szkolenia było przygotowanie trenerów- edukatorów dla nauczycieli nauczania zintegrowanego wyżej wymienionego programu, realizowanego w klasach I – III szkół podstawowych.

Szkolenie realizowano w oparciu o dwa pakiety edukacyjne:

1. „Odnaleźć Zgubka – szkoła przetrwania dla dzieci, które się zgubiły” mający na celu wykształcenie u dzieci umiejętności postępowania w trudnych sytuacjach,

2. „Bezpieczny dom – Kicia i Rufi” wskazujący potencjalne zagrożenia życia i zdrowia, a także sposoby zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom w domu z udziałem dzieci.

W szkoleniu udział wzięło 29 osób z województw: śląskiego, pomorskiego, łódzkiego mazowieckiego, podkarpackiego, małopolskiego.

MU