Promocja

- 2 lipca 2010 roku w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu odbyła się uroczysta promocja 133 absolwentów. Tym samym zakończył się blisko 2. letni okres nauki szkolnej.
Wśród zaproszonych gości miejsce na trybunie honorowej zajęli: Vice Minister MSWiA Zbigniew Sosnowski, Komendant Główny PSP nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz, poseł Krystyna Łybacka, biskup Grzegorz Balcerek, Vice Prezydent m. Poznania Tomasz Kayser, Dyrektor OKE w Poznaniu Zofia Hryhorowicz, komendanci szkół pożarniczych, komendanci wojewódzcy, miejscy, powiatowi PSP oraz wielu innych.
Mianowania na stopień młodszego aspiranta i tytuł technika pożarnictwa dokonał Komendant Główny PSP nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz. Prymusem rocznika stacjonarnego został Dawid Wieczorek.
Dzisiejsza uroczystość stała się również okazją do wręczenia wielkopolskim strażakom nagród za udział w akcji powodziowej. Minister Zbigniew Sosnowski nagrodził  39 funkcjonariuszy zawodowych, 132 kadetów i 1 osobę z pionu cywilnego ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz 1298 strażaków z Wielkopolski.