Aktualności

PROMOCJA 2012

-

Młodszy aspirant to pierwszy stopień w korpusie aspiranckim. Stopień ten, to sukces wypracowany przez 89 kadetów studium dziennego oraz 110 słuchaczy zaocznych. Dzień promocji to także święto rodzin i przyjaciół, którzy w czasie dwuletniej nauki wspierali promowanych aspirantów.

Dzień promocji to moment wyczekiwany dwa lata przez kadetów i słuchaczy zaocznych rocznika 2010/2012. I oto nadszedł: piękny i upalny, zasłużony ciężką pracą. Uroczystość w naszej Szkole zaszczyciło swoją obecnością wielu dostojnych gości między innymi Posłanka na Sejm RP Krystyna Łybacka, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Piotr Kwiatkowski, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser,  Generałowie naszej służby oraz przedstawiciele wielu służb i instytucji na co dzień związanych ze Szkołą. 

Prymusem Szkoły został mł. asp. Radosław Gołąbek, który w przemówieniu końcowym podziękował Komendantowi i kadrze Szkoły za trud włożony w opiekę i kształtowanie postawy zawodowej oraz za rzetelne przygotowanie absolwentów do zawodu strażaka.

Święto promocji w naszej Szkole uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta ze Swarzędza, która jako Stowarzyszenie Kulturalne obecnie zrzesza 40 muzyków amatorów oraz 24 dziewczęta tworzące grupę choreograficzną. Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki – od utworów sakralnych przez marszowe do rozrywkowych, kompozytorów krajowych i zagranicznych. Orkiestra bierze udział w wielu festiwalach i przeglądach, zdobywając cenne trofea.

Tuż po promocji, świeżo upieczeni aspiranci rozpoczną pracę zawodową w jednostkach macierzystych, gdzie zdobywać będą kolejne doświadczenia. Kolejne dni będą składały się na poszerzenie zdobytej przez dwa lata wiedzy by jak najlepiej służyć społeczeństwu. Wszystkim życzymy powodzenia w realizacji planów zawodowych i osobistych.

PN

zdjęcia z promocji znajdziesz tutaj