Przejście na zaopatrzenie emerytalne

W dniu 25 października 2021 roku po 31 latach pracy w Państwowej Straży Pożarnej służbę zakończył st. kpt. Robert Ratajczak. Na uroczystym spotkaniu z  tej okazji głos zabrał Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Maciej Zdęga, a sylwetkę odchodzącego na emeryturę przedstawił Zastępca Komendanta st. bryg. Mariusz Hulewicz.
st. kpt. Robert Ratajczak rozpoczął w służbę w roku 1990 jeszcze jako kadet  Szkoły Chorążych Pożarnictwa. W roku 1992 ukończył szkołę i od 1 sierpnia 1992 roku rozpoczął służbę w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Po 14 latach zmienia stanowisko pracy  i przenosi się do Wydziału Pododdziałów Szkolnych, gdzie pełnił funkcję oficera dyżurnego.
Jako oficer dyżurny  posiadał największe doświadczenie w pracy z uczniami funkcjonującymi w systemie skoszarowanym. Był osobą lubianą zarówno przez podwładnych jak i przez pracowników szkoły. Zawsze uśmiechnięty i emanujący dobrą energią.
Dziękując za wspólnie przepracowane lata, za niepowtarzalną atmosferę i  ogromne wsparcie życzymy zdrowia, spokoju i spełnienia marzeń.

Opracowanie: st. bryg. Tomasz Nowicki, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. kpt. Waldemar Ratajczak, SA PSP Poznań