RATOWNICY AQUANET CHCĄ BYĆ NIEZAWODNI

W dniach 11, 12, 13 kwietnia 2012 r. wykładowcy naszej Szkoły przeprowadzili praktyczne szkolenie doskonalące dla członków nieetatowej drużyny ratowniczej Aquanet S.A. Tematyką zajęć były zasady prowadzenia  i organizacja działań ratowniczych podczas awarii chemicznych związanych z  uwolnieniem się chloru. Podczas zajęć przećwiczono także zasady udzielania pomocy przedmedycznej za pomocą sprzętu z zestawów ratowniczych PSP R1 poszkodowanym, którzy doznali obrażeń podczas awarii. Ratownicy podczas każdych ćwiczeń mieli za zadanie przeprowadzić ewakuację  poszkodowanych i zagrożonych osób ze strefy niebezpiecznej oraz udzielić im pierwszej pomocy, a jednocześnie, pracując w ubraniach gazoszczelnych i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych zabezpieczyć uszkodzone zbiorniki z chlorem. Ćwiczenia doskonalące odbywały się w rzeczywistych warunkach pracy czynnych chlorowni Stacji Uzdatniania Wody w Poznaniu, Mosinie i w Gruszczynie.

PN/JB