Ślubowanie nowo przyjętego strażaka w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

8 kwietnia 2024 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego strażaka. Zatrudniony strażak złożył ślubowanie na Sztandar Szkoły w obecności Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Andrzeja Zajączkowskiego. Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności                i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."
Następnie strażak złożył podpis pod aktem ślubowania, pieczętując w ten sposób ważny moment w swojej karierze zawodowej.

Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Andrzej Zajączkowski składając gratulację nowo przyjętemu funkcjonariuszowi i witając w szeregach Państwowej Straży Pożarnej podkreślił, że ślubowanie, to uroczysty moment w życiu zawodowym każdego strażaka. Jest ono symbolem pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby oraz wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej. Nowo zatrudnionemu strażakowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na nowej drodze zawodowej.

Opracowanie: bryg. Rafał Wypych
Zdjęcie: asp. Piotr Janiuk, SA PSP Poznań.