Ślubowanie słuczaczy w CS PSP w Częstochowie

W piątek 29 października 2021 r. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wziął udział w uroczystości  ślubowania słuchaczy XXV Turnusu Dziennego Studium Aspirantów Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Niniejsze wydarzenie zostało zainaugurowane Mszą Świętą w intencji kadetów i ich rodzin, którą odprawiono w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Następnie na placu wewnętrznym Szkoły odbył się uroczysty apel, który rozpoczęto złożeniem meldunku Komendantowi Głównemu PSP. Po odegraniu hymnu i podniesieniu flagi państwowej na maszt, minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy odeszli na wieczną służbę.

Kulminacyjnym punktem uroczystości, było ślubowanie 89 słuchaczy XXV Turnusu Dziennego Studium Aspirantów.

W uroczystości z ramienia Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu brał udział Komendant Szkoły st. bryg. Maciej Zdęga.

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: Tomasz Wolski, CSPSP w Częstochowie