Ślubowanie XXVII Dziennego Studium Aspirantów

27 października 2017 roku 94 słuchaczy XXVII rocznika Dziennego Studium Aspirantów złożyło uroczyste ślubowanie na placu apelowym Szkoły.  Od tej chwili, przez niespełna dwa lata wytężonej nauki rzemiosła pożarniczego, będą mogli z dumą nosić miano kadeta. Ślubowanie poprzedzone zostało uroczystą mszą św. w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Trójcy w Poznaniu, gdzie błogosławieństwa młodym strażakom udzielił ks. proboszcz Marek Matyba.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili liczni, znamienici goście, m.in.

·        Tadeusz Dziuba — poseł na Sejm RP,

·        st. bryg. Tadeusz Jopek — zastępca komendanta głównego PSP,

·        Zbigniew Hoffmann — wojewoda wielkopolski,

·        gen. poż. Andrzej Stefanowski — były komendant główny Straży Pożarnych,

·        bryg. Andrzej Bartkowiak – wielkopolski komendant wojewódzki PSP,

·        nadbryg. Ryszard Kamiński – były komendant wojewódzki PSP w Poznaniu,

·        st. bryg. Edward Pruski – dyrektor Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach,

·        mł. bryg. Jacek Michalak – komendant miejski PSP w Poznaniu,

·        byli komendanci Szkoły na czele ze st. bryg. Witoldem Gołębowskim,

a także: przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i innych służb oraz instytucji na co dzień związanych ze Szkołą, przedstawiciele mediów oraz rodziny i przyjaciele naszych słuchaczy.

Uroczystego błogosławieństwa udzielił mazowiecki kapelan strażaków ks. kpt. Jerzy Sieńkowski, a całość ceremonii przebiegała przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą nadkom. Adama Witiwa.

Z okazji ślubowania do Szkoły wpłynęło wiele okolicznościowych adresów, z których treść jednego - od ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, odczytano w trakcie uroczystości.

Upamiętniając przypadającą w dniu dzisiejszym 31. rocznicę śmierci śp. płk poż. Józefa Dobosza — wieloletniego Komendanta Poznańskiej Szkoły Pożarniczej, szkolna delegacja złożyła kwiaty na grobie Pana Pułkownika na cmentarzu junikowskim w Poznaniu.

Więcej zdjęć (w pełnej rozdzielczości) w naszej galerii:http://sapsp.edu.pl/galeria.php/24/31_slubowanie.html

Opracowanie: mł. kpt. Tomasz Twardowski - SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: Archiwum SA PSP w Poznaniu