Aktualności

Strażacki Dzień Dziecka na poligonie

-

31 maja 2019 roku na terenie poligonu pożarniczego Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu kadeci szkoły z inicjatywy i przy udziale mł. asp. Janusza Zawadzkiego zorganizowali i przeprowadzili "strażacki dzień dziecka" dla Wychowanków Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu.

Zabawa zaczęła się od przejścia przez komorę dymową, w której strażacy na co dzień ćwiczą. Każde z dzieci, wyposażone w ochronę głowy i rąk, mogło pokonać komorę dwukrotnie. Pierwszy raz przy zapalonym świetle i małym zadymieniu i drugi raz - tylko przy błyskach świateł ostrzegawczych. Komora dymowa tak zaciekawiła wszystkich uczestników imprezy, że nawet sam Pan Dyrektor postanowił przejść ten strażacki labirynt.

Następną zabawą było przeciąganie węża strażackiego. Konkurencja przebiegała w dwóch kategoriach: tylko Wychowankowie Domu Dziecka - dziewczynki przeciwko chłopcom, gdzie zwyciężyły dziewczynki, oraz druga kategoria - wszystkie dzieci przeciwko wszystkim kadetom SA będącym na poligonie. Po zaciętej walce, bardzo wyrównanej od samego początku, ostatecznie wygrały Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu.

Kluczowym punktem programu, jak i również dużą niespodzianką, była kąpiel w pianie gaśniczej. Początkowo każdy z uczestników z pewną dozą nieśmiałości podchodził do położonej poduszki z piany ale z upływem czasu szybko okazało się, że ograniczenia są tylko w głowach, ponieważ zabawa w pianie to chyba najfajniejsza rzecz na świecie. Wesołe i radosne harce w pianie również udzieliły się kadetom, którzy także poczuli chęć skorzystania z tej przyjemności. W końcu przecież wszyscy jesteśmy dziećmi.

Podsumowaniem tej imprezy było wspólne biesiadowanie przy kiełbasie z ogniska oraz rozdanie dla każdego uczestnika dyplomu "sprawnego strażaka". Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

Miejsce zabawy odwiedził komendant szkoły bryg. Tomasz Wiśniewski.

Impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie:

- władze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu na czele z komendantem st. bryg. Janem Kołdejem, które wyraziły na nią zgodę i pomogły przy organizacji,
- Naczelnik Wydziału Działań Ratowniczo-Gaśniczych mł. bryg. Tomasz Daszkiewicz, który oddelegował strażaków szkolnej jednostki do przeprowadzenia pianowej operacji,
- mł. bryg. Mariusz Międzybrodzki, który pomógł obsłużyć komorę dymową,
- strażacy szkolnej JRG, którzy przyjechali na poligon pomóc w organizacji zabaw,
- kadeci naszej Szkoły, którzy są motorem napędowym spotkań z wychowankami Domu Dziecka, za pomoc, wkład, zaangażowanie i zabawę.Opracowanie: mł. asp. Janusz Zawadzki - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. asp. Janusz Zawadzki - SA PSP w PoznaniuGaleria