Szkolenie doskonalące pt. "Bezpieczeństwo oraz formalno-prawne aspekty działań ratowniczych".

W dniach 21-22 maja 2024 roku w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie, odbyło się szkolenie doskonalące pt. "Bezpieczeństwo oraz formalno-prawne aspekty działań ratowniczych".
Zajęcia skoncentrowane były na najważniejszych aspektach kierowania działaniem ratowniczym, z szczególnym uwzględnieniem nowych technologii i zmieniających się przepisów prawnych. Celem szkolenia było przygotowanie Kierującego Działaniem Ratowniczym oraz ratowników PSP do sprawnego i skutecznego działania w różnorodnych, często trudnych warunkach interwencyjnych oraz zrozumienia zmieniających się regulacji prawnych, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i skuteczności interwencji. Dodatkowo, szkolenie umożliwiło Kierującym Działaniem Ratowniczym lepsze zrozumienie swoich praw oraz obowiązków prawnych, co jest istotne dla zapewnienia prawidłowego postępowania podczas prowadzonych działań ratowniczych.

W roli prelegenta w szkoleniu udział wziął Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, bryg. Przemysław Berus.

Pełna informacja o szkoleniu dostępna jest na stronie internetowej CS PSP.
Opracowanie: bryg. Rafał Wypych, na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej CS PSP w Częstochowie.
Zdjęcia: CS PSP w Częstochowie.