Szkolenie podstawowe w zawodzie strażak

W okresie 23 lutego do 19 maja br. na bazie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie, pod patronatem SA PSP w Poznaniu zorganizowano szkolenie podstawowe w zawodzie strażak. W szkoleniu udział wzięło 36 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek PSP z województwa zachodniopomorskiego. Przedmiotowe szkolenie jest pierwszym etapem przygotowania strażaka do udziału w działaniach ratowniczych dlatego zakres poruszanych zagadnień obejmował całą gamę zagrożeń, z którymi słuchacze pełniąc służbę w jednostkach macierzystych będą musieli sobie radzić jako uczestnicy działań ratowniczych. Szkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym i praktycznym przeprowadzonym w dniach 17-18 maja br., który dzięki profesjonalnemu zrealizowaniu zajęć przez kadrę Ośrodka oraz zaangażowaniu słuchaczy zakończył się wynikiem pozytywnym dla wszystkich uczestników. Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkolenia odbyło się w dniu 19 maja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie, przy osobistym udziale zastępcy zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Grzegorza Słoty oraz zastępcy Komendanta SA PSP w Poznaniu st. bryg. Mariusza Hulewicza.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Międzybrodzki, SA PSP Poznań