Szkolenie w zakresie ewakuowania osób znajdujących się pod wywróconą łodzią żaglową.

W dniu 15 oraz 17 maja 2024r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przeprowadzono cykl szkoleń z zakresu "Ewakuowania osób poszkodowanych znajdujących się pod wywróconą łodzią żaglową". Głównym tematem szkoleń było zwrócenie uwagi na aspekty ratownictwa wodnego w KSRG oraz bezpiecznym zachowaniem i pracą przy wywróconej łodzi żaglowej z poszkodowanym. Zajęcia praktyczne, które zrealizowane były nad jeziorem Kierskim w Poznaniu, poprzedzone zostały zajęciami teoretycznymi, które prowadzili Pan Piotr Zagajewski doświadczony żeglarz oraz wieloletni praktyk w dziedzinie Ratownictwa Wodnego oraz Pan Robert Budzyński Instruktor Żeglarstwa. W szkoleniu uczestniczyli kadeci Szkolnej Sekcji Ratownictwa Wodnego (R-WO).

Opracowanie: asp Jacek Wełnic, bryg. Rafał Wypych
Zdjęcia: asp. Jacek Wełnic, SA PSP Poznań, Pan Piotr Zagajewski.