Szkolny Program Profilaktyczny

W dniu 24 listopada 2015 r. w świetlicy Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego, odbyło się szkolenie poświęcone tematyce narkotyków i tzw. „dopalaczy”. Celem spotkania było promowanie wśród uczestników aktywności profilaktycznej, zapobiegania ryzykownym zachowaniom oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Zaproszeni funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przedstawili kadetom zagrożenia związane ze stosowaniem środków odurzających oraz omówili problematykę odpowiedzialności karnej w przypadku posiadania lub dystrybucji środków prawem zakazanych. Uczestnikom szkolenia zaprezentowano walizkę profilaktyczną zawierającą atrapy środków odurzających oraz przedstawiono algorytmy postępowania w przypadku ujawnienia niezidentyfikowanej substancji.

TT