Udział SiS szkolnej JRG w gaszeniu pożaru budynku w Luboniu.

W dniu 21.02.2023r. w godzinach porannych dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu brały udział w gaszeniu pożaru budynku należącego do jednego z prywatnych przedsiębiorstw w Luboniu koło Poznania. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu gaśniczego w obronie na wyższe elementy konstrukcji budynku (przestrzeń zadaszenia), zlokalizowaniu oraz ugaszeniu zarzewia ognia oraz przewietrzeniu i wykonaniu przecinki w dachu celem wycięcia palącego się materiału. W trakcie działań dokonano również sprawdzenia obiektu objętego działaniem ratowniczym pod kątem obecności tlenku węgla. W działaniach oprócz dwóch zastępów z  SA PSP w Poznaniu udział brały również zastępy z JRG 9, JRG 7, Oficer w dyspozycji KM PSP w Poznaniu oraz zastęp OSP Luboń.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus, mł.asp. Krzysztof Fellmann,
Zdjęcia: mł. kpt. Grzegorz Matczak.