Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W dniu 3 kwietnia br., przed godz. 14:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zadysponowało dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z SA PSP w Poznaniu do usuwania skutków zdarzenia drogowego w miejscowości Komorniki. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej uwięzionej w zdeformowanym powypadkowo wraku samochodu osobowego, uwolnieniu jej oraz wspieraniu działań prowadzonych przez przybyły na miejsce zdarzenia ZRM. Osoba poszkodowana po wykonaniu niezbędnych czynności ratowniczych prowadzonych przez ZRM została przetransportowana drogą lotniczą (LPR) do szpitala w celu dalszej diagnostyki szpitalnej. W działaniach ratowniczych uczestniczył również zastęp z OSP Plewiska oraz patrol Policji.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus, mł.asp. Krzysztof Fellmann,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.