Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W dniu 25.04.2023r. ok godz. 8:00 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego przy ulicy Kowalewickiej w Poznaniu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe z częściowo zdeformowanymi elementami karoserii, z czego jeden z pojazdów znajdował się w ułożeniu odwróconym na dachu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, udzieleniu pomocy jednemu z kierujących pojazdami oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji ratowniczej udział brał również zastęp z OSP Luboń,  patrol Policji oraz ZRM, który po przebadaniu poszkodowanego zadecydował o przetransportowaniu go do szpitala w celu dalszej diagnostyki szpitalnej.

Opracowanie: mł.asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.