Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W środę 12.07.2023r. przed godziną 20 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego przy ulicy Kowalewickiej w Poznaniu. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe z widocznymi deformacjami karoserii. W pojazdach podróżowało łącznie pięć osób spośród których jedna została przetransportowana do szpitala w celu dalszej diagnostyki lekarskiej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów. Na miejscu działań interweniowały również zastępy z OSP Luboń, OSP Plewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Opracowanie: mł.asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.