Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W piątek (01.09.2023r.) po godzinie 14:30, dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego mającego miejsce na odcinku na autostrady A2 (138 km) w kierunku Warszawy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z uszkodzoną przyczepą oraz samochód dostawczy leżący na swoim prawym boku. Ze względu na  charakter zdarzenia na miejsce został zadysponowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wsparciu Zespołu Ratownictwa Medycznego w podejmowanych działaniach, przygotowaniu oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania dla załogi LPR, a także pomocy w przeniesieniu poszkodowanego do śmigłowca. W działaniu ratowniczym uczestniczyły również zastępy JOP z OSP Niepruszewo, OSP Otusz, OSP Buk oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, patrol Policji i Patrol Autostradowy.

Opracowanie: mł.asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.