Udział strażaków Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w działaniu ratowniczym.

W sobotę (15.07.2023r.) ok godz. 8:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu zadysponowało jeden zastęp ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu do zdarzenia drogowego w miejscowości Trzebaw. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu (samochodami podróżowały łącznie trzy osoby). Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy ze strony Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu. Prócz jednego zastępu z ramienia PSP na miejscu zdarzenia interweniował również zastęp z OSP Stęszew, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Patrol Policji. Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch w kierunku Poznania odbywał się wahadłowo.

Opracowanie: mł.asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.