Uroczysta Promocja 2021

30 czerwca 2021 roku, na placu wewnętrznym Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, zgodnie z ceremoniałem, odbył się uroczysty apel z okazji promocji absolwentów XXIX turnusu kształcenia dziennego i IX turnusu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Tradycyjnie promocję absolwentów poprzedziła Msza Święta, która została odprawiona w pobliskim kościele pw. Świętej Trójcy w dzielnicy Poznań - Dębiec. Z uwagi na panującą sytuację, w święcie naszych absolwentów, nie mogły niestety uczestniczyć rodziny oraz znajomi, natomiast przyjęli zaproszenie i przybyli na uroczystość Przyjaciele Szkoły, a zarazem goście w następujących osobach:
  • Pan Bartłomiej Wróblewski Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pan Paweł Kukiz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pan Jerzy Fleming Radca Wojewody Wielkopolskiego,
  • nadbryg. Arkadiusz Przybyła Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,
  • nadbryg. Dariusz Matczak Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
  • st. bryg. Jarosław Zamelczyk Zastępca Wielkopolskiego  Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
  • bryg. Robert Natunewicz Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
  • nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu,
  • st. bryg. Jacek Michalak Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu,
  • mjr. SG Paweł Onichimiuk Komendant Straży Granicznej Poznań - Ławica,
  • Pani Małgorzata Machalska Burmistrza Miasta Luboń,
  • ks. Jan Krynicki kapelan Krajowy Strażaków,
  • ks. Archimandryta Sergiusz (Bogdan Matwiejczuk) Prawosławny Kapelan Krajowej Straży Pożarnej,
  • ks. Bogusław Bogaczewicz  Kapelan  Powiatowy,
  • kpt. Bogumił Godzik Zastępca Przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pożarnictwa Wielkopolski,
  • Pan Krzysztof Konik Dyrektor ds. Logistyki MPK Poznań,
  • Pan Piotr Stawny Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych w szpitalu MSWiA Poznań,
  • Pan Jarosław Zielonka Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach,
  • Pan Witold Rewers Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania,
  • Pan Piotr Zalewski Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu,
  • Pan st. bryg. w st. spoczynku Jerzy Bronowicz były Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu,
  • Pan st. bryg. w st. spocz. Witold Gołębowski były Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu,
  • Pan bryg. w st. spocz. Zbigniew Wilusz były wykładowca Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu,
  • Pan Hubert Koler Naczelnik Oddziału Zamiejscowego - Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach,
  • Pani Dorota Poczta Radca Prawny Szkoły Aspirantów.

Meldunek o gotowości pododdziałów do apelu złożył nadbryg. Arkadiuszowi Przybyle - Zastępcy  Komendanta Głównego PSP, dowódca uroczystości mł. bryg. Mariusz Międzybrodzki.  Przybyłych na uroczystość gości powitał Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu   st. bryg. Maciej Zdęga. W okolicznościowym, a zarazem bardzo syntetycznym przemówieniu, komendant naszej szkoły podziękował kadrze, pracownikom szkoły, a przede wszystkim kadetom i słuchaczom za włożony trud i poświęcenie podczas dwuletniej nauki, której zwieńczeniem była odbywająca się promocja. Tegoroczna promocja absolwentów miała również szczególny wymiar, ponieważ odbyła się w roku obchodów 70 - lecia istnienia poznańskiej szkoły pożarniczej.
Podczas uroczystej zbiórki promowanych było 99 absolwentów XXIX turnusu kształcenia dziennego oraz 178 słuchaczy IX turnusu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. W tym siedmiu absolwentów spoza struktur Państwowej Straży Pożarnej, którzy spełnili wymogi do uzyskania tytułu technika pożarnictwa, odbierało dyplomy zawodowe. Oprawę muzyczną tegorocznej promocji zapewniła Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań Sp. z o.o, pod batutą Pana Jarosław Goerlich  - kapelmistrza orkiestry. W imieniu absolwentów głos zabrał prymus DSA XXIX mł. asp. Piotr Drewelus.
Tegorocznym absolwentom i promowanym serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu. Życzymy satysfakcji z podjętych decyzji i wszelkiej pomyślności, w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych, SA PSP Poznań
Zdjęcia: kdt Łukasz Rutkowski, SA PSP Poznań