Uroczysta zmiana służby w szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Dnia 29.06.2023r., w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu odbyła się uroczysta zmiana służby w obecności zastępcy Komendanta Szkoły st. bryg. Mariusza Hulewicza. Podniosłość wydarzenia wynikała ze zmian kadrowych mających miejsce w Jednostce. Uroczystą zmianą służby pożegnaliśmy wieloletniego funkcjonariusza SA PSP w Poznaniu, zastępcę dowódcy zmiany - asp. Przemysława Krzysztonia, który od 01 lipca 2023r. będzie kontynuował służbę jako funkcjonariusz systemu zmianowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach Wielkopolskich. Tym samym na stanowisko zastępcy dowódcy zmiany z dniem 1 lipca br. awansowany został asp. sztab. Sławomir Polcyn, pełniący dotychczas służbę w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Oficjalnego wręczenia awansu na wyższe stanowisko służbowe dokonał Komendant Szkoły st. bryg. Maciej Zdęga wraz z zastępcami st. bryg. Mariuszem Hulewiczem oraz st. bryg. Wiesławem Pokorskim, którzy w obecności bezpośrednich przełożonych awansowanego wręczyli mu akt mianowania.

Zarówno asp. Krzysztoniowi jak i asp. sztab. Polcynowi życzymy powodzenia i trochę strażackiego szczęścia w każdym następnym dniu w służbie.

Opracowanie: mł.asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: asp. Piotr Janiuk.