Uroczyste wręczenie promesy

15 października 2021 roku st. bryg. Maciej Zdęga - Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu uczestniczył w  uroczystym wręczeniu promesy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu. Promesę w wysokości 19 000 zł przekazał Pan Jan Dziedziczak Sekretarz Stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Pozyskane przez jednostkę dofinansowanie  pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu i będzie przeznaczone na zakup zestawu hydraulicznego do ratownictwa technicznego.  Uroczyste wręczenie promesy było również okazją do oficjalnego przekazania jednostce w Dąbczu motopompy marki Schmitz. Przekazania motopompy, która do tej pory służyła w Poznańskiej Szkole Pożarniczej dokonał  st. bryg. Maciej Zdęga - Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
W uroczystości wzięli również udział:
  • Pan Kornel Malcherek Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Prezes Miejsko Gminnego ZOSP,
  • Pan Roman Skiba Przewodniczący Rady Miejskiej Rydzyny,
  • mł. bryg. Sebastian Kozłowski  Komendant Miejski PSP w Lesznie,
  • Pan Łukasz Wleklik Sołtys wsi Dąbcze,
  • Druhny i druhowie OSP Dąbcze.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych, SA PSP Poznań