Uroczyste złożenie ślubowania

W dniu 14 kwietnia 2022 roku w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętego strażaka.
W obecności Komendantów Szkoły, strażak Paulina Wikło złożyła ślubowanie na sztandar Szkoły. Ślubowanie przyjął Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. mgr inż. Maciej Zdęga wraz z zastępcami st. bryg. mgr inż. Mariuszem Hulewiczem i  st. bryg. mgr inż. Wiesławem Pokorskim. Po odejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka
Uroczyście Ślubuję
być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania,
Ślubuję
 przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych.
Ślubuję
strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Pani Paulinie serdecznie gratulujemy i witamy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: st. kpt. Renata Dokurno-Banasiak, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Janiuk, SA PSP Poznań