UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ

2 maja 2022 roku, w związku z obchodzonym w Polsce Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się uroczysty apel. Punktualnie o godzinie 7.50 w obecności Zastępcy Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Mariusza Hulewicza,  na placu wewnętrznym szkoły rozpoczęła się zbiórka, podczas której uczestniczący w niej funkcjonariusze oraz kadeci odśpiewali hymn państwowy. Jednocześnie dokonano podniesienia flagi na maszt. Ta podniosła chwila z pewnością uzmysłowiła jak wielką wartością dla Narodu jest flaga - symbol tożsamości  i wartości w niej, równie symbolicznie zawartych.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnienie wiedzy o polskich symbolach narodowych, rodzimych tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny. Świętując ten dzień należy przede wszystkim pamiętać, że flaga to narodowy symbol, do którego należy odnosić się z wyjątkowym szacunkiem.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych - SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Janiuk, st.sekc. kdt Łukasz Rutkowski - SA PSP Poznań.