Warsztaty doskonalące z zakresu organizacji ratownictwa technicznego.

W dniach 24,25,26.08.2022r. w Węglewie w powiecie poznańskim (gmina Pobiedziska), KM PSP w Poznaniu zorganizowała cykl zajęć o charakterze warsztatowym, ukierunkowanych na doskonalenie technik ratowniczych z zakresu ratownictwa technicznego. W warsztatach uczestniczyli strażacy z JRG 7 KM PSP w Poznaniu oraz strażacy OSP z niżej wymienionych jednostek:
- OSP Węglewo,
- OSP Pobiedziska,
- OSP Latalice,
- OSP Kociałkowa Górka,
- OSP Biskupice.
Zakres tematyczny warsztatów przygotowany przez organizatorów obejmował szerokie spektrum zagadnień związanych ze zdarzeniami niebezpiecznymi w komunikacji drogowej w tym zderzenia samochodów osobowych z pojazdami rolniczymi, autobusami oraz udzielanie kpp dużej liczbie osób poszkodowanych. Podczas warsztatów dzięki zaangażowaniu firmy Rosenbauer zrealizowany został także panel szkoleniowy z zakresu postępowania ratowniczego wymagającego podjęcia działań gaśniczych w przypadku zdarzeń z udziałem pojazdów elektrycznych. W warsztatach w roli koordynatorów merytorycznych założeń związanych z wykorzystaniem technik dotarcia i uwalniania osób poszkodowanych z wraków pojazdów udział wzięli również wykładowcy z SA PSP w Poznaniu, st. kpt. Tomasz Trybuła oraz kpt. Sebastian Lichtański, którzy wsparli organizatorów wiedzą i doświadczeniem zapewniając właściwy poziom szkoleniowy przedsięwzięcia.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus SA PSP w Poznaniu, st. kpt. Adrian Fiszer KM PSP w Poznaniu,
Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Trybuła SA PSP w Poznaniu.