Warsztaty tematyczne

W dniu 16 czerwca 2021 roku w Kędzierzynie-Koźlu, na terenie firm transportujących towary niebezpieczne: Air Products Sp. z o.o. oraz Solidaris Sp. z o.o. , odbyły się warsztaty tematyczne "Awaryjne opróżnianie zbiorników do transportu towarów niebezpiecznych". Warsztaty zorganizowała Centralna Szkoła PSP w Częstochowie.

Celem warsztatów było przedstawienie budowy zbiorników transportowych do przewozu towarów niebezpiecznych tj. cystern, trailerów wodorowych, kontenerów oraz sposobów opróżniania wyżej wymienionych środków transportu w warunkach awaryjnych.

Adresatami warsztatów byli wykładowcy, instruktorzy i specjaliści ze Szkół i Ośrodków Szkolenia PSP oraz funkcjonariusze ze Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z poszczególnych województw. Ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu w zajęciach udział wzięło dwóch funkcjonariuszy.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Na podstawie artykułu CS PSP Częstochowa