Warsztaty tematyczne

W dniach 23 i 24 czerwca bieżącego roku SA PSP w Poznaniu organizowała warsztaty tematyczne z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego pt. "Ewakuacja osoby poszkodowanej ze strefy zagrożenia". Zajęcia prowadzone były przez wytypowanych z wydziału kształcenia oraz szkolnej JRG instruktorów, którzy podzielili się z uczestnikami wiedzą teoretyczną oraz praktyczną z poruszanego obszaru. Warsztaty podzielone były na bloki teoretyczny i praktyczny, obejmujące:
  • zasady ewakuacji osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia podczas zdarzeń o charakterze miejscowych zagrożeń w komunikacji drogowej z uwzględnieniem zagrożeń dla ratowników i poszkodowanych,
  • zasady ewakuacji osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia podczas pożarów wewnętrznych z uwzględnieniem zagrożeń dla ratowników i poszkodowanych.
Część praktyczna szkolenia obejmowała realizację przygotowanych epizodów ratowniczych i weryfikację przekazanych w trackie bloku teoretycznego informacji. Całość zajęć realizowana była na poligonie szkolnym w Luboniu. W warsztatach udział wzięli wytypowani funkcjonariusze z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, odpowiedzialni w jednostkach macierzystych za realizację doskonalenia zawodowego w przedmiotowym zakresie.

Opracował: bryg. Przemysław Berus, SA PSP Poznań
Zdjęcia: st. kpt. Marcin Żuchowski, SA PSP Poznań