Webinarium dla kadry Szkoły

W dniu 22.06.2021 roku odbyło się zorganizowane we współpracy z Biurem Szkolenia Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej webinarium dla kadry Szkoły "Człowiek w obliczu nieznanego, czyli o zrządzaniu długoterminowym stresem w sytuacji kryzysowej". Webinarium poprowadziła mł. bryg. Anna Kubicka (BS KG PSP) - psycholog, realizujący przez wiele lat zadania psychologa wojewódzkiego PSP, interwent kryzysowy, psychoterapeuta osób dorosłych, dzieci i młodzieży.

Celem webinarium było:
  • omówienie sytuacji trudnych związanych z życiem osobistym, rodzinnym, zawodowym w czasie i po pandemii;
  • wskazanie wpływu obecnej sytuacji kryzysowej na funkcjonowanie osób dorosłych, dzieci, młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem grupy młodych dorosłych do 25 roku życia;
  • refleksja na tym, jak wspierać i pomagać osobom w poważnym kryzysie;
  • wskazanie skutecznych sposobów radzenia sobie z długotrwałym stresem, brakiem siły, energii, uczuciem bezradności, by wzmocnić zasoby na kolejne wyzwania zawodowe i osobiste.

Webinarium wpisuje się w szerszą strategię działań mających na celu zredukowanie kosztów psychicznych kadetów i pracowników Szkoły wynikających z długotrwałego funkcjonowania w rzeczywistości zagrożenia wirusem SARS COVID-19.

mł. bryg. Anna Kubicka (Biuro Szkolenia KG PSP)

st. kpt. Anna Cedro (Wydział Kształcenia SA PSP w Poznaniu)