Aktualności

Wizyta studyjna delegacji z Uzbekistanu

-
W dniach 19-20 listopada br. w Polsce gościła delegacja z Uzbekistanu, w skład której wchodzili przedstawiciele Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Celem wizyty było zapoznanie gości zagranicznych z organizacją i funkcjonowaniem Państwowej Straży Pożarnej i krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, systemem szkolenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej, prowadzonymi badaniami naukowo-badawczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej, współdziałaniem Państwowej Straży Pożarnej z organami państwowymi i innymi służbami w sytuacjach nadzwyczajnych, a także systemem wczesnego ostrzegania w sytuacjach nadzwyczajnych.

W pierwszym dni wizyty goście odwiedzili Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 9, a także Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy.
W drugim dniu odwiedzili Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, gdzie zapoznali się z systemem szkolenia w Państwowej Straży Pożarnej, zwiedzili szkołę oraz poligon pożarniczy.

Opracowanie: Magdalena Skrzypczak, BWM KG PSP / mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: Piotr Janiuk, SA PSP Poznań


Galeria