Wolontariusze ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

5 grudnia 2023 roku kadeci ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, odpowiadając na prośbę Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, z dużym entuzjazmem zaangażowali się w przygotowywanie do wysyłki niezbędnych rzeczy dla najbardziej potrzebujących. Przygotowane dary, głównie w postaci sprzętu medycznego i środków opatrunkowych, zostaną wysłane do Republiki Środkowoafrykańskiej aby wesprzeć misyjne przychodnie oraz szpitale. Warto wspomnieć, że Fundacja Redemptoris Missio od samego początku swojej działalności skupia się na organizowaniu wyjazdów medycznych w rejony pozbawione dostępu do opieki medycznej. Medyczne ośrodki misyjne są regularnie wyposażane w pomoc humanitarną, a wolontariat medyczny pozwala wykorzystać wiedzę i umiejętności by ulżyć w cierpieniu pacjentów w krajach Globalnego Południa.
Warto przy tej okazji wspomnieć, że właśnie w dniu 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Obchodzone 5 grudnia święto zostało ustanowione w 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Opracowanie: bryg. Rafał Wypych,
Zdjęcia: st. sekc. kdt Piotr Sobczak, SA PSP Poznań.