Wycieczka edukacyjna

W dniu 09.09.2021 r. Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu odwiedziły dzieci ze Szkoły dla chłopców "Skrzydła" z Poznania. Spotkanie zostało podzielone na części edukacyjne. W pierwszej części strażacy i kadeci opowiedzieli o swojej pracy oraz sprzęcie, którym dysponują. Każdy maluch mógł zasiąść za kierownicą samochodu pożarniczego oraz przymierzyć prawdziwy hełm strażacki.  W drugiej części dzieci odbyły zajęcia edukacyjne w zakresie prawidłowej ewakuacji z budynku szkoły,znajomości numerów alarmowych oraz omówione zostały zasady zgłaszania zdarzeń do stanowiska kierowania.  Ostatni element wizyty odebrany był z wielkim zaciekawieniem. Potencjalni przyszli strażacy zasiedli w ławkach na auli i mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a zadowolone dzieci pożegnały nas z uśmiechem.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak