Wycieczka edukacyjna

W dniu 08.10.2021 r. Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu odwiedziły dzieci klas VII - VIII ze Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii. Wycieczka zorganizowana została przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kowalach Pańskich w ramach realizacji projektu "Dogonić nasze marzenia", dofinansowanego z programu "Równać Szanse 2021". Spotkanie zostało przeprowadzone przez członków kółka prewencji społecznej i zostało podzielone na trzy części edukacyjne. W pierwszej części kadeci opowiedzieli o swojej pracy i nauce, o tym jak się przygotować aby dostać się do Szkoły oraz sprzęcie, którym dysponują w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.  W drugiej części dzieci odbyły zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatni element wizyty dotyczył procesów spalania. Zajęcia zostały przeprowadzone przez st. bryg. Urszulę Fietz-Strychalską oraz kadetów koła fizykochemicznego.

Opracowała:st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak, SA PSP Poznań
Zdjęcia: Archiwum SA PSP Poznań