WYCIECZKA EDUKACYJNA KADETÓW DSA XXIX

W dniach od 10 do 13 marca 2021 roku kadeci II kompanii DSA XXIX Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, które jest oddziałem zamiejscowym Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Kadeci podczas tej wizyty mieli okazję poznać przede wszystkim historię pożarnictwa. Pracownicy muzeum w  przystępny sposób przedstawili zwiedzającym losy polskiego pożarnictwa, pokazali historyczny sprzęt gaśniczy, sztandary i ordery, a także samochody, które służyły strażakom w minionych latach. Kadeci zapoznali się z salą multimedialną prezentującą różne sytuacje i zdarzenia jak na przykład pożar mieszkania, pożar lasu czy jazdę samochodem bojowym do akcji.
Korzystając z okazji w imieniu kadetów II kompani DSA XXIX Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu serdecznie dziękujemy pracownikom muzeum, a w szczególności Panu Hubertowi Koler - Dyrektorowi Muzeum, za możliwość zwiedzenia ekspozycji i przekazanie szeregu ciekawych informacji związanych z historią pożarnictwa.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Rafał Wypych, SA PSP Poznań