Wypadek A2

25 maja około godziny 8:00  trzy zastępy ze szkolnej JRG zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego i osobowego na autostradzie A2 (158 km) w kierunku na Świecko.W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba. Na czas prowadzonych działań autostrada w kierunku na Świecko była całkowicie zamknięta.

Na miejscu interweniowały również:
- Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Radosław Hurnik wraz z Grupą Operacyjną KM PSP Poznań,
- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 7,
- OSP Plewiska.

Służby ratownicze miały znacznie utrudniony dojazd do zdarzenia!

Apelujemy do kierowców, aby w przypadku zatoru na drodze tworzyli "KORYTARZ ŻYCIA", którym do zdarzenia będą mogły dojechać jednostki ratownicze. Korytarz życia powinien być przejezdny przez cały czas, jeżeli ktoś z kierujących musi podjechać do przodu o kilka metrów to może to zrobić pod warunkiem, że nie zamknie korytarza!

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań