Aktualności

Wypadek na autostradzie A2

-
14 czerwca 2019 roku około godziny 16.40 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zderzeniu sześciu pojazdów osobowych na 159 km poznańskiego odcinka autostrady A2.

We wskazane miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki, jak również zastęp z OSP w Luboniu. Dodatkowo na miejsce przybyły Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne jak również Służba Utrzymania Autostrady. 

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia samochodów osobowych. Pojazd osobowe po zderzeniu tarasowały jeden pas ruchu autostrady A2 w kierunku Warszawy. Pośród podróżujących roztrzaskanymi pojazdami znalazły się dwie poszkodowane kobiety, które po zaopatrzeniu przekazano ZRM i przetransportowano do szpitala. Podczas trwania działań ruch na autostradzie w kierunku Warszawy był znacznie utrudniony.i.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w zniszczonych samochodach osobowych. 

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i SCRt ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zastęp SLRt z OSP w Luboniu, radiowozy Policji oraz ambulanse ZRM PRM.Opracowane: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: asp. sztab. Grzegorz Andrzejczak - SA PSP w Poznaniu


Galeria