Aktualności

Wypadek w Łęczycy

-
12 marca 2019 roku około godziny 7.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu osobowego i autobusu miejskiego w Łęczycy na ulicy Dworcowej.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy ze szkolnej jednostki, jak również jeden zastęp z JRG 9 w Mosinie, jeden zastęp z jednostki OSP w Luboniu. Dodatkowo o zdarzeniu zostały powiadomione policja i pogotowie ratunkowe. 

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn kierujący pojazdem osobowym uderzył w tył autobusu miejskiego. Na skutek zdarzenia poszkodowany był kierowca samochodu osobowego. Po zaopatrzeniu na miejscu działań kierowca został przewieziony do szpitala.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię z uszkodzonych samochodów. 

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy SLRr, GBA i SCRt ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zstęp GCBA z JRG 9 Moisna, zastęp SLRt z OSP w Luboniu, policja, straż miejska oraz ZRM.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.Opracowane: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu


Galeria