Aktualności

Wypadek w Luboniu

-
8 maja 2019 roku przed godziną 11.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla na ulicy Unijnej w Luboniu.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano jeden zastęp ze szkolnej jednostki oraz jeden zastęp z OSP w Luboniu. Dodatkowo o zdarzeniu zostały powiadomione Policja i Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do uderzenia kierującego motocyklem w barierę energochłonną. Na skutek zderzenia poszkodowany został kierowca motocykla, który po zaopatrzeniu na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego został przewieziony  do szpitala.

W pierwszej fazie działań pomocy medycznej poszkodowanemu udzieliła obsada ambulansu transportowego, który przyjeżdżał ulicą Unijną.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora w rozbitym jednośladzie oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię z uszkodzonego pojazdu.

W działaniach brały udział zastępy: GBA - Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, SLRt - OSP w Luboniu, Policja oraz ZRM PRM.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. asp. Bartosz Urbański - SA PSP w Poznaniu


Galeria