XXVIII Mistrzostwa Polski Strażaków w Futsalu.

W dniach 8-10 kwietnia 2024 roku odbyły się XXVIII Mistrzostwach Polski Strażaków w Futsalu. Turniej mistrzowski rozegrany został na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Do rywalizacji w sumie przystąpiło 19 drużyn, w tym 15  reprezentacji województw oraz reprezentacje Akademii Pożarniczej w Warszawie, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie i Poznaniu.
Drużyny w pierwszej części turnieju zostały podzielone na cztery grupy gdzie rozegrały mecze systemem każdy z każdym.  Reprezentacja SA w Poznaniu  w wyniku losowania trafiła do grupy wraz z zespołami reprezentującymi: województwo śląskie, świętokrzyskie, lubuskie, oraz CS PSP Częstochowa.
Wysoki poziom sportowy i zacięta rywalizacja spowodowały że wszystkie mecze w grupie były bardzo emocjonujące. Reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu po pierwszym dniu w turnieju awansowała do dalszej części turnieju uzyskując następujące wyniki:
SA Poznań- CS PSP Częstochowa  2:1
SA Poznań- woj. świętokrzyskie: 0:2
SA Poznań- woj. śląskie 3:3
SA Poznań- woj. lubuskie 0:1
W 1/8 finału reprezentacja naszej Szkoły zmierzyła się z reprezentują woj. mazowieckiego. Pomimo ambitnej postawy musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych kolegów. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 i do dalszej fazy turnieju awansowała drużyna mazowiecka. Tytuł Mistrzów Polski Strażaków w Futsalu wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Łodzi, która w finale pokonała 2:1 strażaków z Dolnego Śląska. Trzecie miejsce zajęła drużyna województwa kujawsko- pomorskiego wygrywając w rzutach karnych z reprezentacją województwa śląskiego.
Przyznano również wyróżnienia indywidualne:
- MVP turnieju- Damian Głowacki ( KW PSP Łódź)
- Najlepszy strzelec- Sebastian Ginter ( KW PSP Szczecin)
- Najlepszy bramkarz- Maciej Foltyn ( KW PSP Wrocław)

Warto nadmienić, że w poszczególnych reprezentacjach zagrało kilku absolwentów Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, a brązowym medalistą mistrzostw został nasz absolwent mł. asp. Łukasz Sawina,  który obecnie reprezentuje Komendę Wojewódzką PSP w Toruniu.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym, a słowa uznania kierujemy dla wszystkich uczestników oraz ogromne podziękowania dla organizatorów.

Opracowanie: mł. asp. Artur Kozłowski, bryg. Rafał Wypych, na podstawie informacji zawartej na stronie internetowej KG PSP
Zdjęcia: mł. asp. Artur Kozłowski, SA PSP Poznań.