Zajęcia uzupełniające w Laboratorium Badawczym CLDT.

W dniach 17,18,22.01.2024r. słuchacze kształcenia dziennego w zawodzie technik pożarnictwa oraz funkcjonariusze SA PSP w Poznaniu wzięli udział w zajęciach uzupełniających realizowanych w Laboratorium Badawczym CLDT w Poznaniu. Tematyka zajęć obejmowała m.in. omówienie obszaru parametrów techniczno-użytkowych zbiorników ciśnieniowych, urządzeń dźwigowych, połączeń hydraulicznych w tym połączeń stosowanych w ratownictwie oraz zagadnienia odnoszące się do okoliczności powstawania sytuacji awaryjnych systemów grzewczych na paliwo stałe. W ramach zajęć omówiono również zagadnienia dotyczące sposobu badań sprzętu noszącego znamiona uszkodzenia jak i sprzętu wprowadzanego do użycia jako nowy. Zajęcia stanowiły uzupełnienie oferty dydaktycznej Szkoły i stanowią jedną z wielu form zajęć kompatybilnych realizowanych w SA PSP w Poznaniu.

Opracowanie: bryg. Mariusz Międzybrodzki, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: bryg. Mariusz Międzybrodzki.