Zajęcia z prewencji społecznej w przedszkolu nr 65 w Poznaniu.

We wtorek 17 stycznia 2023 roku funkcjonariusze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odwiedzili Przedszkole nr 65 "WIOLINEK".
Podczas spotkania, dzieci z zaciekawieniem słuchały na czym polega praca Strażaka i z jakimi wyzwaniami strażacy muszą się zmierzyć podczas swojej służby. Bardzo ważnym modułem spotkania była cześć poświęcona bezpieczeństwu. Dzieci poznały zasady ewakuacji, jak zachowywać się podczas pożaru oraz jak dzwonić na numer alarmowy 112. Na koniec pogadanki dzieci miały możliwość przymierzenia elementów umundurowania i poczuć się jak strażak, a prowadzący zajęcia korzystając z okazji wykorzystali analogie odblaskowych elementów umundurowania zwracając uwagę słuchaczy na taśmy odblaskowe i konieczność ich noszenia  w warunkach złego oświetlenia lub po zmroku.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus, st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak.
Zdjęcia: Przedszkole nr 65.