Zakończenie "Szkolenia podstawowego w zawodzie strażak", KS -18.

W dniu 22.12.2023r. w SA PSP w Poznaniu odbyło się uroczyste zakończenie "Szkolenia podstawowego w zawodzie strażak", KS-18. Uczestnikami Szkolenia byli funkcjonariusze oraz pracownicy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, którzy począwszy od dnia 18 września br. uczestniczyli w zajęciach kierunkowych zgodnie z planem zajęć Szkolenia. Uczestnicy Szkolenia w ramach zajęć nabyli podstawową wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz z zakresu poszczególnych rodzajów ratownictw realizowanych przez podmioty ksrg. W dniach 20-21.12.2023r. odbyły się egzaminy końcowe, na które składały się sprawdzian wiedzy teoretycznej oraz praktyczna weryfikacja nabytych umiejętności ratowniczych. Wszyscy przystępujący do egzaminów (35 osób) uzyskali oceny pozytywne nabywając tym samym kwalifikacje podstawowe w zawodzie strażak. W dniu 22.12.2023r. odbyło się uroczyste zakończenie Szkolenia oraz wręczenie świadectw, czego osobiście dokonał Zastępca Komendanta Szkoły, st. bryg. Mariusz Hulewicz.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: st. bryg. Artur Banasiak.