"Zarządzanie sprzętem ochrony układu oddechowego podczas akcji i działań ratowniczych - etap II".

W dniach 18 - 19 września br. w SA PSP w Poznaniu przeprowadzono warsztaty metodyczne z zakresu "Zarządzania sprzętem ochrony układu oddechowego podczas akcji i działań ratowniczych - etap II". W warsztatach udział brali przedstawiciele Ośrodków Szkolenia Komend Wojewódzkich PSP w Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Gorzowie Wielkopolskim.
 Podczas warsztatów poruszano zagadnienia związane z wykorzystaniem technik oddechowych oraz samoratowania w sytuacji kryzysowej,  monitorowaniem czasu pracy strażaka w SOUO, a także doskonaleniem taktyk ratowniczych podczas dotarcia i ewakuacji strażaków ze strefy zagrożenia. Uczestnicy szkolenia zmierzyli również "osobiste zużycia powietrza" podczas intensywnej pracy oraz w trakcie zastosowania wybranej metody oszczędzania powietrza po wysiłku.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestników co wpłynęło na bogatą wymianę doświadczeń. W imieniu kierownictwa Szkoły warsztaty zakończył Naczelnik Wydziału Kształcenia - st. bryg. Artur Banasiak, który wręczył uczestnikom zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w wydarzeniu, dziękując za zaangażowanie i profesjonalne podejście.

Opracowanie: mł.asp. Michał Duszyński, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: asp. Piotr Janiuk.