Zdarzenie na autostradzie A2

W środę (29.01.2020r.) ok godz. 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Luboniu na węźle zjazdowym na autostradę A2 w kierunku na Świecko. Na miejsce zadysponowane zostały między innymi dwa zastępy ze Szkoły Aspirantów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia oraz rozpoznaniu stwierdzono, że ciągnik siodłowy z przyczepą jadący w kierunku Świecka z niewyjaśnionych powodów zjechał z drogi uszkadzając zbiornik z paliwem, latarnie oraz bariery energochłonne. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca, który po przebadaniu przez ratowników medycznych został przetransportowany do szpitala. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, położeniu poduszki z piany pod pojazd oraz przepompowaniu paliwa z uszkodzonego samochodu do zbiorników zastępczych. Podczas działań na autostradzie A2 ruch przebiegał bez utrudnień. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Siły i środki biorące udział w zdarzeniu:
- GBA SA PSP
- SCRt SA PSP