Zwiedzanie miasta Poznania

14 czerwca 2019 roku kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wyruszyli na zwiedzanie ulicami naszego miasta.

Słuchacze 27 Dziennego Studium Aspirantów po dwóch latach pobytu w Szkole w tym miesiącu kończą naukę i rozjeżdżają się po Polsce do swoich nowych miejsc pracy. Wycieczka miała na celu przybliżenie piękna i historii grodu pierwszych Piastów. Mimo, że kadeci w Poznaniu byli od dwóch lat to niestety ze względu na obowiązki związane z nauką przeplatane służbami, nie wszyscy mieli okazję zwiedzić miasto.

Zwiedzanie zaczęło się od kompleksu sportowego Malta, przez Rynek Śródecki, Ostrów Tumski, Park Cytadela, wzgórze Św. Wojciecha i zakończyło na Starym Rynku - punktualnie w południe, żeby móc podziwiać symbol miejskiego ratusza, czyli poznańskie koziołki.

Organizatorem i przewodnikiem wycieczki był wykładowca SA PSP w Poznaniu mł. asp. Janusz Zawadzki.

Opracowanie: mł. asp. Janusz Zawadzki - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. asp. Janusz Zawadzki - SA PSP w Poznaniu